Dlaczego potrzebujesz pozycjonowania Twojej strony WWW?

Posiadasz już stronę internetową, zoptymalizowaną, nowoczesną i atrakcyjną wizualnie. Przedstawiasz na niej aktualną ofertę swojej firmy i robisz wszystko by dotarła do jak największej liczby potencjalnych klientów. Nie widzisz jednak rezultatów Twoich działań. Twoja obecność w sieci pozostaje niezauważona. Dlaczego? O Twoim sukcesie w Internecie decyduje wyszukiwarka Google. Można jednak tak na nią wpłynąć, żeby bardziej doceniała naszą stronę, a proces ten nazywamy pozycjonowaniem SEO.

Ranking Google

W Internecie panują proste zasady. Szukając jakiejś frazy w Google odwiedzamy zwykle 10 pierwszych witryn z wyników wyszukiwania. To tak zwane TOP 10. Jeśli nie ma Cie w tej dziesiątce, szansa, że ktoś odwiedzi Twoją stronę jest minimalna. Mało osób odwiedza Twoją stronę, więc mało osób widzi Twoją ofertę, a co za tym idzie zyski notują jedynie Twoi konkurenci. By ich wyprzedzić i wspiąć się do TOP 10, a może i TOP5 pora zainwestować w pozycjonowanie stron.

Zbuduj reputację

Pozycjonowanie to żmudny proces wymagający wiedzy i doświadczenia. Pozycji w rankingu Google nie zbudujesz w ciągu jednego dnia. Reputację w Internecie buduję się miesiącami, podobnie jak reputację poza światem wirtualnym. Profesjonalne firmy pozycjonerskie znają jednak sposoby, by ten proces w mniejszym lub większym stopniu przyśpieszyć. Wszystko zależy od słowa kluczowego jakie pozycjonujemy.

ranking Google pozycjonowanie

Ile trwa pozycjonowanie?

Przykładowo frazę „tworzenie stron internetowych” będzie bardzo trudno wypozycjonować, gdyż wyszukiwarka znajduje niemal 52 miliony wyników na te konkretne słowa kluczowe. Trudno wyprzedzić taką konkurencję. Jeśli jednak sprecyzujemy bardziej nasze wyszukiwanie np.” tworzenie stron internetowych Żukowo” to będzie dużo łatwiej. Tylko 150 tysięcy wyników. Znaczy to, że w dosyć krótkim czasie, angażując niewielkie środki w pozycjonowanie, możemy osiągnąć TOP 10. Oczywiście szybciej buduje się reputację w społeczności lokalnej np. w Żukowie, niż w całej Polsce czy na świecie.

Ile kosztuje pozycjonowanie?

Wysoka pozycja w rankingu Google to duża ilość unikalnych wizyt na naszej stronie. Wizyty to klienci, a klienci to potencjalny zysk. Dlatego warto zainwestować w usługi pozycjonerskie. Jest to budowanie reputacji, która zostanie na zawsze. W przeciwieństwie do reklamy, która daje krótkotrwałe rezultaty, jedynie w okresie jej emisji. Koszty pozycjonowania też są mniejsze. Pamiętaj jednak, żeby wybrać osobę oferującą skuteczne pozycjonowanie. Dla Nas liczy się skuteczność, a tanie pozycjonowanie to zwykle mierne rezultaty.

Chcesz podnieść pozycję Twojej witryny w wyszukiwarce Google, prestiż Twojej firmy i zmaksymalizować zyski? Zajmę się optymalizacją i pozycjonowaniem SEO Twojej strony WWW.


Komentarze

Dodaj komentarz

Sensowne i przemyślane komentarze są zawsze mile widziane.