Responsywne strony WWW

Liczba użytkowników korzystających z Internetu na urządzeniach przenośnych w ciągu kilku ostatnich lat lawinowo rośnie. Problemem było zaprojektowanie strony WWW tak, by uwzględniała różnorodność wyświetlaczy i wyglądała prawidłowo na wszystkich urządzeniach mobilnych. Takie możliwości oferują responsywne strony internetowe, które płynnie dostosowują się do rozdzielczości ekranu.

Czym jest strona responsywna?

Reponsywny design polega na tworzeniu stron z części, które płynnie przesuwają się tak, by dopasować do wielkości ekranu, zachowując jednocześnie swoją funkcjonalność i użyteczność. Obrazki na stronie dynamicznie zmieniają swoją wielkość, a niektóre elementy, które nie są nieprzydatne mogą całkowicie zniknąć z witryny na urządzeniach o mniejszym wyświetlaczu. Zwykle zmienia się też wygląd panelu nawigacji na tzw. hamburger menu, które rozwija się po naciśnięciu. Podsumowując strona responsywna zachowuje swoją treść, jednak jej układ płynnie dostosowuje się do rozdzielczości wyświetlacza by zapewnić maksymalną wygodę jej użytkownikowi.

Moda czy konieczność?

Trendy w projektowaniu stron internetowych zmieniają się tak szybko jak rozwija się sam Internet. Dlatego z początku responsywność stron odbierano jedynie jako chwilową modę, dla bardziej ambitnych webdesignerów. Z perspektywy czasu trzeba jednak przyznać, że stała się standardem i koniecznością. Potwierdza to stanowisko Google, który oficjalnie faworyzuje witryny przyjazne urządzeniom mobilnym. Dlatego jeśli chcemy by nasza domena zajmowała wysokie pozycje w wyszukiwarkach, potrzebujemy strony responsywnej. Firmowa strona, która nie spełnia tych standardów może świadczyć o ignorancji i braku profesjonalizmu.

responsywna strona internetowa dla firmy

Czy moja strona jest Mobile Friendly?

Jeśli zastanawiasz się czy strona, którą przeglądasz jest responsywna najłatwiej sprawdzisz to zmieniając rozmiar przeglądarki i obserwując jak zachowuje się układ witryny. Dobrym sposobem jest też wykorzystanie narzędzia Google, o nazwie Test optymalizacji mobilnej.
Jeśli Twoja strona WWW nie jest przyjazna dla urządzeń mobilnych czas najwyższy aby to zmienić. Oferuję usługę zaprojektowania responsywnej strony internetowej od zera, jak też odświeżenie i dostosowanie do dzisiejszych standardów już istniejącej witryny. Zapraszam do zapoznania się z ofertą.


Komentarze

Dodaj komentarz

Sensowne i przemyślane komentarze są zawsze mile widziane.