Sklep internetowy Prestashop

Jeśli planujesz założenie sklepu internetowego, stoisz przed wyborem silnika, na którym będzie funkcjonował. Możesz zainwestować w płatne, dedykowane rozwiązania lub skorzystać z darmowych platform Open Source. Najpopularniejszym systemem do prowadzenia sklepu internetowego jest Prestashop, który oferuje wszystkie funkcjonalności jakich potrzebuje standardowy sklep.

Darmowy sklep internetowy

Zakładając sklep internetowy na darmowej platformie Prestashop potrzebujemy tylko domeny i serwera. To jedyne koszty jakie musimy ponieść, aby uruchomić Nasz sklep. Instalacja na serwerze, wstępna konfiguracja z pomocą intuicyjnego panelu administracyjnego i już możemy sprzedawać. Prestashop jest już odpowiednio zoptymalizowany pod wyszukiwarki internetowe, co pomoże Twoim produktom zdobyć szczyty w Google i zwiększyć ruch pochodzący z wyszukiwarek.

Szablony graficzne

Oczywiście standardowy wygląd szablonu nie wygląda rewelacyjnie. Możemy w łatwy sposób dodać logo czy pozmieniać podstawowe kolory. Chcąc wyróżnić się na tle konkurencji warto jednak zainwestować w indywidualną szatę graficzną, dostosowaną do Naszych potrzeb i specyfiki branży, w której sprzedajemy. Zdecydowanie polecam takie rozwiązanie. Jeśli potrzebujesz unikalnej, nowoczesnej szaty graficznej dla Twojego sklepu internetowego zatrudnij profesjonalnego projektanta stron internetowych.

Standardowe i dodatkowe funkcje Prestashop

Prestashop oferuje w standardzie mnóstwo przydatnych funkcji takich jak: zarządzanie magazynem, porównywanie produktów, wybór języka, wybór dostawcy towaru, płatności kartą kredytową, przelewem bankowym, PAYPAL, PAYU, zapłata przy odbiorze, śledzenie przesyłki, zapamiętywanie koszyka, newsletter i wiele innych funkcjonalności. Można też skonfigurować promocje i bony towarowe.
Dla bardziej wymagających sprzedawców Prestashop udostępnia setki dodatkowych wtyczek. Zarówno darmowych jak i płatnych. Jeżeli więc brakuje Ci jakiejś funkcji (np. integracja z Allegro) prawdopodobnie wystarczy, że znajdziesz i zainstalujesz odpowiednią wtyczkę. Sam system też jest na bieżąco udoskonalany i rozbudowywany, co jest chyba największą zaletą platform działających na licencji Open Source.
Zapoznanie się z wszystkimi możliwościami jakie daje Presta może trochę potrwać, ale i tak jest to łatwiejsze i bardziej intuicyjne niż np. w konkurencyjnej platformie Magento. W razie problemów można uzyskać pomoc wśród wielu deweloperów i użytkowników systemu Prestashop, również na polskich forach.

sklep internetowy na Prestashop

Jak założyć sklep internetowy?

Założenie i prowadzenie sklepu internetowego staje się coraz łatwiejsze. Systemy takie jak Prestashop dają duże możliwości, przy czym nie wymagają specjalistycznej wiedzy i doświadczenia. Na samym początku działalności warto jednak skorzystać z pomocy profesjonalisty, który w optymalny sposób skonfiguruje sklep i zainstaluje niezbędne moduły. Przyda się również atrakcyjna szata graficzna. Ta początkowa inwestycja zaprocentuje w przyszłości, kiedy Twój sklep odniesie sukces.


Dodaj komentarz

Sensowne i przemyślane komentarze są zawsze mile widziane.