Skąd wziąć darmowe zdjęcia na stronę internetową?

Trudno wyobrazić sobie tworzenie stron internetowych bez ciekawych zdjęć i grafik. Podobno jedno zdjęcie wyraża więcej niż tysiąc słów. Nie możemy ich jednak tak po prostu pobrać z Internetu i wykorzystać w swoim projekcie, ponieważ chroni je prawo autorskie. Legalnym sposobem na pozyskanie obrazków są płatne banki zdjęć. Udostępniają nam swoje bazy fotografii za odpowiednią opłatą. Co zrobić jeśli nie mamy na to funduszy? Alternatywą są serwisy udostępniające darmowe zdjęcia wysokiej rozdzielczości.

Darmowe banki zdjęć

Tego typu serwisy czyli tzw. Free Photo Stock nie są gorsze od ich płatnych odpowiedników. Znajdziemy tam profesjonalne, ciekawe zdjęcia w wysokiej rozdzielczości, które są całkowicie darmowe. Są udostępniane na licencji Creative Commons, co pozwala na ich bezpłatne wykorzystanie i rozpowszechniane również w projektach komercyjnych. Są idealnym sposobem na zdobycie grafik dobrej jakości na Twoją stronę internetową bez wydawania pieniędzy.

Zbiór stron z darmowymi zdjęciami

Pamiętam jak trudno było mi znaleźć darmowe stocki na początku mojej przygody z grafiką komputerową. Dlatego postanowiłem stworzyć zbiór najlepszych stron z darmowymi zdjęciami do projektów komercyjnych. Jest to spis serwisów których codziennie używam i które ciągle dodają nowe obrazy. Chcesz znaleźć zdjęcia kwiatów, a może panoramę Paryża? Na tej liście na pewno znajdziesz coś co Cię zainteresuje. Żadnych ukrytych opłat. Po prostu wybierz zdjęcie, pobierz i zrób z nim co chcesz.


pixabay.com
Jeden z największych banków darmowych zdjęć w polskiej wersji językowej. Ponad 500 tysięcy darmowych grafik. Podział na kategorie stocków i wyszukiwarka pozwolą Ci szybko znaleźć kadr, którego szukasz.


stocksy.com
Kolejny potężny bank zdjęć. Szukasz zdjęcia choinki by dołączyć do życzeń świątecznych. Stocksy dodaje kategorie popularne danego miesiąca.


unsplash.com
10 nowych darmowych zdjęć co 10 dni. Strona internetowa bez zbędnych dodatków, tak byś mógł maksymalnie skupić się na wyborze odpowiedniej grafiki. Polub fanpage Unsplash’a na Facebooku by być na bieżąco z nowododanymi stockami.


littlevisuals.co
Na littlevisuals nie musisz przeglądać zdjęć. Po prostu pobierasz całe paczki zip na swój dysk, i używasz ich wtedy kiedy potrzebujesz używając Twojej ulubionej, systemowej przeglądarki grafik.


nos.twnsnd.co
Historyczne zdjęcia, archiwalne fotografie z duszą. Czarno-białe fotografie dodadzą Twojej stronie internetowej charakteru. Darmowe grafiki z licencją Creative Commons.


gratisography.com
Moja ulubiona strona z darmowymi stockami. Naprawdę rewelacyjne, niekonwencjonalne, profesjonalne zdjęcia idealne dla designerów. Wyselekcjonowane fotograficzne perełki i aż trudno uwierzyć, że za darmo.


freepik.com
Jeśli znudziły Ci się fotki, potrzebujesz czegoś kolorowego i bardziej abstrakcyjnego freepik oferuję ogromny zbiór bezpłatnych grafik wektorowych. Ilustracje, ikony, pliki PSD i różne zabawki dla mniej lub bardziej doświadczonych grafików. Oczywiście bez opłat. Koniecznie sprawdź.

Powyższe przykłady to dowód na to, że można coś dostać za free ? Taka kolekcja zdjęć wysokiej rozdzielczości wystarczy pewnie do większości projektów. Na pewno pozwoli Ci zwiększyć atrakcyjność Twojej strony internetowej.

Potrzebujesz więcej bezpłatnych stocków?

Jeśli chcesz więcej, poniżej linki do innych darmowych banków zdjęć, których już nie będę opisywał. Obowiązują te same zasady: darmowe, wysokiej jakości, profesjonalne zdjęcia do wykorzystania w projektach komercyjnych.
pexels.com
stocksnap.io
startupstockphotos.com
getrefe.tumblr.com
crowthestone.com
pikwizard.com
jaymantri.com
magdeleine.co
travelcoffeebook.com
moveast.me
barnimages.com
lifeofpix.com
splitshire.com
publicdomainarchive.com
designerspics.com
picjumbo.com
skitterphoto.com
jeshoots.com
hiresstock.com
stokpic.com
freephotosbank.com

Starałem się wymienić tutaj wszystkie wartościowe serwisy z darmowymi zdjęciami, które znam. Jeśli znacie inne, napiszcie o nich w komentarzach i będę na bieżącą aktualizował tę listę. Mam nadzieję, że okaże się pomocna.


Komentarze

Dodaj komentarz

Sensowne i przemyślane komentarze są zawsze mile widziane.